Well-being Matters: Navigating Teens Life

25 marca 2024 r. wzięliśmy udział międzynarodowym spotkaniu eTwinning online, podczas którego naszymi gośćmi była młodzież z Turcji, Francji i Hiszpanii. Tematem przewodnim była kwestia Well-being w kontekście edukacji.

W trakcie tego spotkania mieliśmy okazję rozmawiać po angielsku i wymieniać się doświadczeniami. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące naszych odczuć i doświadczeń w szkole. Oto niektóre z pytań:

1. Jakie pozytywne aspekty szkoły doceniasz? Czy jest coś szczególnego, co sprawia, że jesteś zadowolony/a lub spełniony/a w szkole?

Wielu z nas doceniło wsparcie ze strony nauczycieli i kolegów z klasy. To uczucie, gdy możemy liczyć na innych, jest bezcenne. Ponadto, możliwość rozwijania swoich zainteresowań w ramach zajęć pozalekcyjnych również jest czymś, co nas cieszy.

2. Jakie zajęcia lub hobby pomagają Ci się zrelaksować po długim dniu w szkole?

Wspólnie wymienialiśmy się pomysłami na relaks. Czy to czytanie książek, gra na instrumencie, czy spacer na świeżym powietrzu – każdy ma swoje sposoby na odprężenie się.

3. Jakie są najbardziej pozytywne aspekty szkoły?

Wszyscy zgodziliśmy się, że to miejsce, gdzie uczymy się nie tylko wiedzy, ale także umiejętności społecznych. Przyjaźnie, współpraca, i możliwość rozwoju – to wszystko sprawia, że szkoła jest ważnym etapem w naszym życiu.

4. Jak się czujesz przed egzaminami?

Wielu z nas przyznało, że odczuwa stres i napięcie przed egzaminami. To zupełnie normalne uczucie, ale ważne jest, aby sobie radzić z nim w zdrowy sposób.