Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2021

Szanowni Państwo,

24 września br. odbędzie się Pomorski i Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2021, przygotowany we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku/Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Wydarzenie, w formule online,  jest przeznaczone dla uczniów ostatnich klas liceów i techników przygotowujących się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia.

W programie Salonu są prezentacje ekspertów OKE na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacja oferty studiów uczelni z całej Polski. W strefie EXPO uczniowie będą mogli odwiedzić wirtualne stoiska uczelni i porozmawiać na czacie z ich przedstawicielami. Udział w Salonie z pewnością pomoże młodzieży w przygotowaniu do matury i wyborze najlepszej ścieżki dalszego kształcenia.

Rejestracja na Salon jest prosta: trzeba wypełnić krótki formularz na stronie https://salonmaturzystow.pl/2021/salon/pomorski-i-kujawsko-pomorskiW dniu Salonu otrzymają Państwo link do transmisji – wystarczy w niego kliknąć i będzie można udostępnić transmisję całej grupie na dużym ekranie. Bardzo prosimy, aby zachęcili Państwo do rejestracji uczniów, którzy będą mogli odbywać wirtualny spacer po stoiskach już od godziny 9.00. Maturzyści otrzymają także Informator dla Maturzystów 2022 w formie e-booka. Prosimy również o umożliwienie uczniom klas maturalnych wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

W razie pytań czy wątpliwości, prosimy o kontakt z organizatorami: Anna Wdowińska, e-mail: a.wdowinska@perspektywy.pl, tel. 609 999 514.

Marek Gralik

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty