Rozstrzygnięcie konkursu

W Hotelu City, na zaproszenie V LO i we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, dwadzieścioro młodych deklamatorów z 14 szkół podstawowych zaprezentowało swoje umiejętności w XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej. Występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Jolanta Baziak – Jankowska (poetka, krytyk literacki), Emilia Malczyk (kierownik działu literatury KPCK) oraz Agnieszka Zakrzewska (specjalista ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu). Na zwycięzcę konkursu czekał tablet, ufundowany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotra Całbeckiego, a dla wszystkich finalistów nagrody w postaci albumu przekazał p. Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Laureaci miejsc 1-3 otrzymają również dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Werdykt jury:

I miejsce – Zofia Wojciechowska z SP nr 64 w Bydgoszczy, II miejsce – Oliwier Ochociński z SP nr 2 w Koronowie, III miejsce – Maja Bartoszewska z SP nr 31. Wyróżnienia otrzymali: Martyna Błajda z SP nr 35 w Bydgoszczy, Kacper Solarek z SP nr 40 w Bydgoszczy, Kamil Zając z SP nr 2 z Solca Kujawskiego i Agata Bachurska z Koronowa.

Dodatkową niespodzianką dla uczestników konkursu była nagroda przyznana przez przedstawicieli RSU V LO, którzy uważnie przysłuchiwali się występom i prowadzili swoją punktację. To dodatkowe wyróżnienie z rąk Jakuba Jarka odebrał Kacper Solarek. W części artystycznej wystąpiła Joasia Derleta z kl. 2a oraz odtworzony został występ uczniów kl. 2d, którzy nagrali piosenkę autorstwa związanego z Bydgoszczą mistrza słowa, Jeremiego Przybory. Premiera tego wykonania miała miejsce podczas setnych obchodów powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Funkcji konferansjera z wielkim powodzeniem podjęła się Izabela Kiernicka. Wszystkim naszym uczniom, którzy pomagali przy organizacji finału konkursu serdecznie dziękujemy! Galeria zdjęć znajduje się tutaj,